• سایت راه و جا چه خدماتی را ارئه می دهد ؟

سایت راه و جا به عنوان جامع ترین وب سایت خرید آنلاین بلیط هواپیما و هتل، امکان خرید کلیه بلیطهای سیستمی داخلی و خارجی و هتل خارجی از طریق کارتهای بانکی عضو شتاب را برای شما فراهم می کند.

 

 • روش خرید در سایت راه و جا به چه صورت می باشد ؟

از طریق سایت راه و جا شما قادر خواهید بود در هر ساعتی از شبانه روز به صورت آنلاین،  بلیط داخلی و خارجی خود را در تمامی مقاصد با کلیۀ ایرلاین ها و هتل خارجی خود را در اقصی نقاط جهان به صورت آنلاین خریداری نمایید. شما می توانید با مراجعه به راهنمای خرید بلیط هواپیما و هتل، تمامی جزئیات و مراحل خرید بر روی سایت راه و جا را ملاحظه نمایید.

 

 • روش پرداخت هزینۀ بلیط و هتل در این سایت چیست ؟

از طریق کارتهای عضو شتاب و به صورت آنلاین در درگاه بانک مربوط به سایت راه و جا.

 

 • فرآیند خرید به چه صورت است ؟

شامل مراحل : جستجو، انتخاب، ثبت و بررسی اطلاعات، پرداخت هزینه و دریافت بلیط یا واچر

 

 • آیا ثبت نام در سایت شما اجباری است ؟

خیر. شما می توانید بدون ثبت نام نیز به تمامی قسمت های سایت دسترسی داشته باشید و اقدام به خرید بلیط و یا هتل نمایید.

 

 • ثبت نام در سایت چه مزایایی دارد ؟

با ثبت نام در راه و جا همیشه به آرشیو خریدهای خود ( پرواز / هتل ) دسترسی خواهید داشت.

از آخرین اخبار، اطلاعات و تخفیفات خرید از طریق پست الکترونیک و شمارۀ تماس ثبت شده بر روی سایت مطلع خواهید شد.

از تخفیفات و تسهیلات درنظر گرفته شده با توجه به تعداد خرید و امتیازات خود بهره مند خواهید شد.

هنگام خرید، در صفحۀ ثبت اطلاعات مسافر، نیازی به درج اطلاعات خود نخواهید داشت.

 

 • ثبت نام چه مراحلی دارد ؟

انتخاب گزینۀ " ورود به سیستم "

تکمیل اطلاعات شخصی و ثبت ایمیل و انتخاب رمز ورود. (ایمیل وارد شده توسط کاربر به عنوان نام کاربری او در نظر گرفته می شود)

وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه " ثبت "

 

 • اگر در هر مرحله از خرید با مشکل مواجه شدم و یا احتیاج به راهنمایی داشتم باید چه کاری انجام دهم ؟

ما سعی کردیم کلیه توضیحات و نکات لازم برای خرید بلیط هواپیما و هتل را هم به صورت فیلم آموزشی و هم به صورت متن در بخش " آموزش خرید " در دسترس شما قرار دهیم. با این حال در صورت نیاز همکاران ما در بخش پشتیبانی پاسخگوی شما خواهند بود.

 

 • همراه داشتن بلیط داخلی و خارجی در فرودگاه الزامی است ؟

ارائۀ شمارۀ بلیط (یا همان کد PNR درج شده بر روی بلیط) و مدرک شناسایی برای دریافت کارت پرواز کافی است، اما با توجه به وابسته بودن این مسئله به کانتر هواپیمایی مربوطه در فرودگاه، توصیۀ ما به شما این است که، بلیط خود را به همراه داشته باشید.

 

 • برای پروازهای داخلی از مبدا تهران به کدام ترمینال ها باید مراجعه شود ؟

ایران ایر، آتا، ایران ایر تور، معراج، قشم ایر، نفت، زاگرس و کیش ایر از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد تهران

کاسپین، آسمان، تابان، اترک و ماهان از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد تهران

 

 • چگونه می توانم فقط پروازهای بدون توقف را در لیست ببینم ؟

در صفحه نتایج جستجو می توانید با انتخاب گزینه " فیلتر بر اساس تعداد توقف" و انتخاب گزینه بدون توقف، فقط پروازهای بدون توقف را مشاهده کنید.

 

 • لیست پروازهای نمایش داده شده  بر چه اساسی مرتب شده اند ؟

پروازها بر اساس کمترین به بیشترین قیمت مرتب شده و در صفحه جستجو نمایش داده می شوند. همچنین شما می توانید بازه قیمتی مورد نظر خود را در گزینه " فیلتر بر اساس محدوده قیمت "  انتخاب کنید.

 

 • بعد از تکمیل مراحل خرید، چطور بلیط و واچر به دست من می‌رسد ؟

بعد از مرحلۀ پرداخت، بلیط هواپیما و یا واچر هتل بر روی صفحه نمایش داده می شود، می توانید با انتخاب گزینه پرینتر بالای صفحه در صورت اتصال به چاپگر آنرا چاپ کنید و یا به صورت PDF بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید. علاوه بر آن نسخه‌ی الکترونیکی بلیط / واچر بلافاصله به ایمیلتان ارسال می‌شود و پیامکی شامل اطلاعات خرید نیز دریافت خواهید کرد. 

 

 • ایمیل تأیید خرید  بلیط/ واچر را دریافت نکرده ام، باید چه‌کارکنم ؟

اگر پس از تکمیل مراحل خرید، بلیط به ایمیلتان ارسال نشد، لطفاً ابتدا حتما بخش های Junk و Spam ایمیلتان راچک کنید. در صورت عدم دریافت، می‌توانید با پشتیبانی راه و جا تماس بگیرید تا علت این مشکل را بررسی کنیم.

 

 • پس از خرید پول از حساب بانکی من کسر گردیده اما به جای نمایش بلیط با پیغام خطا روبرو شدم، چگونه باید پیگیری کنم ؟

در صورتی که خرید شما ناموفق باشد معمولا تا دو ساعت بعد پول به حساب شما بر می گردد. جهت پیگیری با بخش پشتیبانی راه و جا تماس حاصل نمایید.

 

 • آیا امکان خرید بلیط با برگشت Open  در پروازهای خارجی بر روی سایت وجود دارد ؟

خیر این امکان وجود ندارد. پیشنهاد می شود درخواست رزرو موقت بلیط خود را به همکاران ما اعلام نمایید.  

 

 • جهت جستجوی پروازهای چند مسیره از چه طریقی می توانیم اقدام کنیم ؟

جهت ارائۀ بهترین و مناسبترین نتایج، لطفاً با بخش پشتیبانی  راه و جا تماس بگیرید.

 

 • شرایط تغییر بلیط در سایت راه و جا به چه صورت می باشد ؟

هر گونه درخواست کنسلی و یا تغییر تاریخ از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می باشد. مقدار این جریمه بنابر قوانین هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر به صورت آنلاین، مبلغ جریمه از بهای بلیط کسر شده و مابقی هزینۀ بلیط به حساب شخص خریدار برمی‌گردد.

 

 • آیا برای انجام اقدامات مربوط به خرید بلیط هواپیما محدودیت زمانی دارم ؟

بله. با توجه به اینکه کلیه اطلاعات نمایش داده شده به صورت آنلاین مستقیما از سیستم های رزرواسیون و تامین کننده ها گرفته می شود، برای قیمتها و ظرفیت نمایش داده شده محدودیت وجود دارد. در سایت راه و جا برای انتخاب پرواز 10 دقیقه  زمان در نظر گرفته شده است. در صورتی که در مدت زمان مشخص شده پرواز مورد نظر را انتخاب نکنید پیغامی بر روی صفحه ظاهر می گردد و از شما می خواهد یا اطلاعات را به روز رسانی کنید و یا به صفحه اول برگردید

 

 • شرایط تغییر رزرو هتل در سایت راه و جا به چه صورت می باشد ؟

شما می توانید رزرو خود را با توجه به قوانین درج شده آن هتل تغییر و یا کنسل نمایید که در این صورت، مابقی هزینۀ رزرو به حساب شخص خریدار برمی‌گردد. هزینۀ قابل استرداد مطابق قوانین هتل محاسبه می شود.

 

 • پس از خرید، امکان مشاهده و پرینت بلیط هواپیما و یا واچر هتل خریداری شده به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد ؟

شما می توانید با مراجعه به قسمت پیگیری خرید، اطلاعات و وضعیت تمامی بلیط‌ها و هتل هایی که از وب‌سایت خریده‌اید را مشاهده کنید.

 

 • در صورتی که در سایت ثبت نام نکرده باشم چگونه می توانم بلیط یا واچر خریداری شده خود را ببینم ؟

اگر در سایت ثبت نام نکرده اید و یا قبلا ثبت نام کرده و هنگام خرید وارد کاربری خود نشده اید، از طریق گزینه ورود به سیستم، انتخاب گزینه "ورود به سیستم از طریق کد PNR یا کد واچر" و با وارد کردن ایمیل و کد واچر یا کد PNR می توانید بلیط یا واچر خود را مشاهده کنید. در صورت فراموش کردن کد PNR بلیط و یا کد واچر، لطفاً با همکاران ما تماس بگیرید.

 

 • آیا امکان تغییر نام بعد از خرید بلیط وجود دارد ؟

خیر، بلیط غیر قابل انتقال به غیر است. مسئولیت ثبت اطلاعات نادرست درقسمت : نام، نام خانوادگی، کد ملی، پاسپورت، تاریخ تولد، تاریخ انقضاء پاسپورت بر عهده مسافر خواهد بود  و درخواست برای تغییر نام به معنای ابطال بلیط خواهد بود و مشمول جریمه خواهد شد.

 

 • من در خارج از کشور زندگی می کنم، آیا امکان خرید بلیط از سایت راه و جا را دارم ؟

مخاطبان ما از هر نقطه از جهان با داشتن اطلاعات مربوط به کارتهای اعتباری بانک های ایرانی عضو شتاب، می توانند اقدام به خرید پرواز و هتل نمایند.

 

 • چرا گاهی اوقات در نتیجۀ جستجوی پرواز نتیجه ای یافت نمی شود ؟

ممکن است بر اساس اطلاعات وارد شدۀ شما در هیچ یک از پروازهای موجود، صندلی خالی وجود نداشته باشد و یا اتصال اینترنت به صورت لحظه ای قطع شده باشد،  لطفا مجددا برای همان روز تلاش نمایید و یا تاریخ دیگری را انتخاب کنید و در صورت نیاز با همکاران ما تماس بگیرید. 

 

 • هنوز از برنامۀ سفر خود مطمئن نیستم، می توانم بلیط خود را رزرو کنم ؟

امکان رزرو بلیط به صورت آنلاین بر روی سایت وجود ندارد. برای رزرو بلیط می توانید در ساعات اداری با همکاران ما تماس بگیرید. مهلت خرید برای پروازهای رزرو شده بعد از ایجاد رزرو مشخص می شود. جهت رزرو بلیط نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. 

 

 • آیا برای تکمیل اطلاعات مسافران هنگام خرید محدودیت زمانی وجود دارد ؟

بله برای پر کردن اطلاعات مربوط به مسافران مدت 10 دقیقه زمان در نظر گرفته شد و اگر در طول این مدت موفق به تکمیل و ثبت اطلاعات نشوید مجددا به صفحه انتخاب پروازها برگردانده  خواهید شد.

        

 • کد PNR چیست ؟

کد مرجعی است که برای بلیطهای صادر شده، از طرف خطوط هوایی اختصاص می یابد. مسافران از طریق این کد می توانند اطلاعات خود و پرواز را در هر کجای دنیا با خطوط هوایی چک کنند. این کد در قسمت بالای بلیط ها درج شده است.

        

 • برای خرید بلیط داخلی چه اطلاعاتی از مسافر لازم است ؟

نام و نام خانوادگی به فارسی، نام و نام خانوادگی به انگلیسی، کد ملی (شمارۀ پاسپورت در صورت که تابعیت ایرانی نداشته باشید)، تاریخ تولد، ملیت، شمارۀ موبایل، آدرس ایمیل

 

 • برای خرید بلیط خارجی چه اطلاعاتی از مسافر لازم است ؟

نام و نام خانوادگی به فارسی، نام و نام خانوادگی به انگلیسی، شمارۀ پاسپورت، تاریخ انقضاء پاسپورت، تاریخ تولد، ملیت، شمارۀ موبایل، آدرس ایمیل

 

 • چگونه می توانم اطلاعات وارد شده در قسمت ثبت نام را ویرایش کنم ؟

با ورود به سیستم  و انتخاب  " ورود به پنل کاربری " و با انتخاب  گزینۀ " ویرایش پروفایل " می توانید اطلاعات خود را تغییر دهید.

 

 • برای انتخاب صندلی چگونه اقدام کنم ؟

درخصوص پروازهای خارجی شما می توانید درخواست خود را جهت ارسال به ایرلاین به همکاران ما ایمیل نمایید.

 

 • پرواز موردنظر خود را از بین نتایج جستجو انتخاب کرده ام، برای خرید آن مبلغ اضافه تر از نرخی که نوشته شده باید پرداخت کنم ؟

در سایت راه و جا قیمت ها واقعی بوده و شما در نهایت با پرداخت همان مبلغی که هنگام انتخاب پرواز ملاحظه می کنید میتوانید خرید خود را انجام دهید. 

 

 • چگونه می توانم از میزان بار مجاز پروازی که انتخاب کرده ام مطلع شوم ؟

بعد از جستجوی پرواز موردنظر خود، در صفحۀ نتایج جستجو با انتخاب گزینۀ " قوانین پرواز " برای هر یک از پروازها می توانید میزان بار مجاز را مطالعه نمایید.    

 

 • چگونه می توانم از شرایط کنسلی یا تغییر بلیط خود مطلع شوم ؟

لطفاً برای هر خرید، بعد از جستجوی پرواز موردنظر در صفحۀ نتایج جستجو با انتخاب گزینۀ " قوانین پرواز " مقررات تعیین شده از سوی ایرلاین را به طور کامل مطالعه نمایید.  

 

 • چگونه می توانم از شرایط کنسلی یا تغییر واچر هتل خریداری شده مطلع شوم ؟

لطفاً برای هر خرید خود قوانین اختصاصی و قوانین کنسلی هتل را به طور کامل مطالعه نمایید.    

 

 • شمارۀ ملی / شمارۀ پاسپورتم را در هنگام خرید دقیق به خاطر ندارم، میتوانم این اطلاعات را بعداً وارد کنم و یا تغییر دهم ؟

خیر. وارد کردن تمامی موارد درج شده در صفحۀ ثبت اطلاعات مسافر ضروری می باشد و طبق قوانین ایرلاین ها پس از خرید امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.  

 

 • آیا خرید بلیط تخفیف دار روی سایت امکان پذیر است ؟

خرید بليط تخفيف دار اعم از دانشجویی، مسافر بالای 60 سال وکارت جانبازی یا شاهد، نیاز یه مراجعه حضوری به دفتر آژانس برای ارائۀ مدارک دارد.

 

 • چه فرقی بین اتاق Double  و اتاق Twin   وجود دارد ؟

اتاق Double  دارای یک تخت دونفره و اتاق Twin دارای دو تخت یک نفره می باشد.

 

 • آیا امکان کنسل کردن تنها پرواز رفت و یا برگشت در یک بلیط رفت و برگشت وجود دارد ؟

خیر. در پروازهای خارجی این امکان وجود ندارد و باید بلیط به طورکامل کنسل شود و بلیط جدیدی خریداری شود.

 

 • چرا برای یک پرواز چند قیمت وجود دارد ؟

قیمت ها بر اساس کلاس پروازی های مختلف توسط ایرلاین ها تعیین می گردند.

 

 • چطور می توانم درخواست کنسلی بلیط / واچر خود را اعلام کنم ؟

بعد از ورود به سایت با نام کاربری خود، در صفحۀ اصلی با انتخاب گزینۀ پیگیری خرید بلیط / هتل و سپس بلیط / هتل های خریداری شدۀ من، دکمۀ کنسلی را برای خرید مورد نظر خود بزنید.

  در صورتی که در سایت ثبت نام نکرده اید، از طریق گزینه ورود به سیستم و انتخاب گزینه " از طریق کد PNR یا کد واچر" می توانید بلیط یا واچر خود را باز کرده و در بالای صفحه روی گزینۀ Void کلیک کنید.

 

 • بعد از کنسل کردن بلیط / واچر چگونه می توانم مبلغ را پس بگیرم ؟

همکاران ما بلافاصله بعد از دریافت درخواست شما، مراحل کنسلی را پیگیری و مبلغ را به شمارۀ کارت خریدار واریز می کنند.  شمارۀ کارت که مبلغ به آن واریز میشود باید منطبق با اطلاعات کارتی باشد که هنگام خرید از آن استفاده شده است.

 

 • چگونه می توانم برای یک نفر از چند مسافر موجود در یک بلیط  اقدام به کنسلی یا تغییر رزرو کنم ؟

در بلیطهای خریداری شده چند نفره، در صورت نیاز به تغییر و یا کنسلی یک یا تعدادی از مسافرین باید با شماره تلفن بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

 

 • برای تغییر پرواز خود چه اقدامی باید انجام دهم ؟

با کسب اطمینان از تغییراتی که مدنظر دارید، درخواست کامل خود را با درج کد مرجع / رزرو به آدرس ایمیل مندرج در سایت ارسال نمایید. پس از هماهنگی همکاران ما با شما درخصوص امکان تغییر و جریمۀ ایرلاین، در صورت تأیید شما تغییرات انجام میپذیرد.

 

 • در صورتی که ایرلاین پرواز خود را تغییر داد و یا کنسل کرد، چگونه مطلع می شوم ؟

در صورت اطلاع رسانی ایرلاین، مراتب از طریق پیامک / ایمیل به شما اعلام می گردد. لذا خواهشمند است درخصوص درج اطلاعات فردی خود نهایت دقت را به عمل آورید.  

 

 • در صورتی که ایرلاین هنگام پرواز و در فرودگاه اعلام به کنسلی و یا تغییر زمان پرواز نمود چگونه اقدامات کنسلی را انجام دهم ؟

بلیط خود را در قسمت مربوط به ایرلاین در فرودگاه مهر کرده و برای طی مراحل کنسلی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 • جهت وارد کردن اطلاعات کارت مایلج چه اقدامی لازم است ؟

طی تماس تلفنی شما و ارسال اطلاعات از طریق آدرس ایمیل درج شده در سایت، همکاران ما اطلاعات شما را به ایرلاین ارسال می کنند.

 

 • در صورتی که پرواز با چند ایرلاین انجام شود قوانین کنسلی و میزان بار مجاز به چه صورتی خواهد بود ؟

برای هر مسیر متفاوت خواهد بود که باید قوانین اختصاصی هر ایرلاین در هر مسیر به صورت مجزا با دقت مطالعه شود. برای اطمینان بیشتر می توانید با پشتیبانی راه و جا تماس  بگیرید.

 

 • آیا می توانم همراه با خود حیوان خانگی مانند سگ را ببرم ؟

برخی خطوط پروازی این خدمات را ارائه می کنند. در صورت نیاز درخواست خود را به ایمیل درج شده در سایت ارسال نمایید. شرایط ارائۀ این خدمات بر اساس قوانین ایرلاین بررسی خواهد شد.

 

 • برای مهر کردن بلیط های خارجی به منظور تهیۀ ارز چگونه اقدام کنم ؟

با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. با مراجعه حضوری و یا از طریق ایمیل می توانید بلیط مهر شده را دریافت نمایید.

 

0 نظر

ارسال نظر