بلیط هواپیما | رزروآنلاین هتل | راه و جا

راهنمای رزرو بلیط هواپیما

راهنمای خرید بلیط هواپیما

 

شما می توانید با مراجعه به سایت راه و جا از هر نقطه به راحتی و با استفاده از کارت های عضو شتاب بلیط هواپیمای مورد نظر خود را خریداری کرده و بلافاصله صادر کنید.

برای ثبت نام در سایت راه و جا می توانید با کلیک بر روی گزینه "ثبت نام کنید" با وارد کردن اطلاعات مطابق شکل زیر در سایت ثبت نام کنید.

لازم به ذکر است آدرس پست الکترونیکی که وارد می کنید به عنوان نام کاربری شما برای ورود به سیستم در نظر گرفته می شود بنابراین آدرس دقیق و صحیح وارد نمایید.

اگر مایل به ثبت نام در ابتدای امر نیستید می توانید در ادامه و طی فرآیند خرید در سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام در سایت راه و جا مزایای بسیار زیادی به همراه خواهد داشت از جمله آنکه با ثبت نام در راه و جا، همیشه به سابقه خرید های انجام شده خود دسترسی خواهید داشت و از آخرین اخبار و اطلاعات و تخفیفات خرید نیز مطلع خواهید شد.

 

 

در صفحه اول یا همان صفحه جستجو امکان انتخاب بین هتل و پرواز قرار داده شده است.

 

 

در قسمت پرواز می توان، پروازهای داخلی و یا خارجی را انتخاب کرد. مراحل ثبت نام پروازهای داخلی و خارجی کاملا مشابه یکدیگر هستند مگر در موارد جزیی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

برای نمونه پرواز خارجی را انتخاب کرده و ادامه می دهیم.

ابتدا نام شهر و یا نام فرودگاه مبدا و مقصد را وارد کنید.

سپس قبل از انتخاب تاریخ، نوع سفر خود را از نظر یک طرفه و یا رفت و برگشت بودن انتخاب کنید.

بعد از این مرحله می توانید مبدا و مقصد سفر خود را انتخاب کنید که برای راحتی شما به هر دو صورت فارسی و یا انگلیسی مقدور می باشد.

سپس تاریخ رفت و برگشت سفر را با کلیک بر روی گزینه مربوطه انتخاب کنید.

امکان انتخاب تاریخ هم به صورت شمسی و هم به صورت میلادی برای شما فراهم شده است. توجه داشته باشید که امکان انتخاب تاریخ برگشت قبل از تاریخ رفت وجود ندارد، و با تغییر تاریخ رفت، تاریخ برگشت باید مجددا تنظیم شود.

مرحله آخر در این صفحه، ثبت تعداد مسافران در یک بلیط می باشد.

 

 

" توجه"

چند نکته باید در این مرحله مد نظر قرار گیرد

1. مسافر بزرگسال به مسافر بالای 12 سال تمام، مسافر کودک به مسافر بین 2سال تمام تا 12 سال و مسافر نوزاد کمتر از 2 سال می باشد.

همانطور که در بخش قوانین سایت نیز گفته شد این انتخاب باید با توجه به تاریخ سفر صورت گیرد. به این معنی که اگر در ابتدای سفر یا هنگام ثبت نام، فرزند شما زیر دو سال تمام و نوزاد به حساب می آید باید مطمئن شوید که در بازه سفر رفت و برگشت نیز همچنان سن او زیر دوسال خواهد بود. در غیر اینصورت باید در ابتدا برای او بلیط هواپیما به صورت کودک خریداری شود. همچنین باید در مورد سن کودکان نیز توجه لازم صورت گیرد.

2. تعداد مسافران یک بلیط (تعداد بزرگسال و کودک) نمی تواند بیشتر از 4 نفر باشد و هر بزرگسال حداکثر می تواند یک نوزاد همراه داشته باشد.اگر تعداد مسافران بیشتر از 4 نفر باشد باید بیشتر از یکبار اقدام به خرید بلیط کنید.

با کلیک بر روی کلید "شروع جستجو" وارد صفحه انتخاب پرواز می شوید.

در اینجا لیستی از پروازهای موجود با توجه به مشخصات سفر شما از کمترین به بیشترین قیمت مطابق شکل زیرمرتب شده اند.

 

 

در بالا در قسمت راست صفحه خلاصه ای از مشخصات سفر شامل شهرهای مبدا، مقصد، تاریخ و تعداد مسافران و همچنین یکطرفه یا رفت و برگشت بودن سفر نشان داده شده است.

در ادامه امکان تبدیل تاریخ های نمایش داده شده به صورت شمسی و میلادی در اختیار شما قرار داده شده است.